Eskişehir OSB’den 32 milyon liralık yatırım - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Ekonomi

Eskişehir OSB’den 32 milyon liralık yatırım

Eskişehir OSB’den 32 milyon liralık yatırım
Yayınlama: 14 Haziran 2024 Cuma - 17.893
A+
A-

2024 yılı yatırım programı çerçevesinde, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (EOSB) yer alan ve 142 parselden oluşan 566 bin metrekare büyüklüğündeki 2. KOBİ OSB’de asfalt çalışmaları başladı. Bölgede 3 kilometrelik yol asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından, 7 kilometrelik yolda da çalışmalar aralıksız devam ederken, bu yatırımın maliyeti ise 32 milyon TL olacak.

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli yaptığı açıklamada, OSB sınırları içindeki yollarda bakım ve onarım çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtti. Küpeli, “Eskişehir OSB olarak yol yenilemeye büyük önem veriyoruz ve havaların ısınmasıyla birlikte 2024 yılı yatırım programımız kapsamında asfalt çalışmalarımıza başladık. Yeni sezon hazırlıklarımızı tamamladık ve ekiplerimiz planlama doğrultusunda 2. KOBİ OSB’de 10 kilometrelik bir asfalt programını uygulamaya koydu. Bunun 3 kilometrelik kısmını asfaltlamıştık. 7 kilometrelik alanda çalışmalarımız devam ediyor. 100 bin metrekare sıcak asfalt çalışmamız söz konusu. Bu yatırımın maliyeti yaklaşık 32 milyon TL olacak” dedi.

Bölgemizin yüzde 99’u yatırımcılara tahsis edildi

Başkan Küpeli, açıklamasına şöyle devam etti: “Eskişehir OSB olarak, bölgemizdeki yolların konforunu artırmayı ve bunun yanı sıra oluşabilecek kazaların en aza indirilmesini hedefliyoruz. OSB Yönetimi olarak planlamamızda İmişehir bölgesindeki tahsislerin 2026 yılında dolacağını planlamıştık, ancak öngörülerimizin çok üzerinde OSB’mize bir talep olduğu için 2026 ve 2027 yılında yapacağımız altyapı çalışmalarına da hız verdik ve birçok yatırımı öne çektik. Bölgemizin yüzde 99’u yatırımcılara tahsis edilmiş durumda ve bizde hızla altyapı yatırımlarını tamamlıyoruz. Yeni yapılan yollarımızın modern ve güvenli olması, burada faaliyet gösteren firmalarımızın ve çalışanlarımızın günlük yaşamlarını olumlu yönde etkileyecektir. Asfalt çalışmalarımız, sadece ulaşım kalitesini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda firmalarımızın lojistik faaliyetlerini de daha verimli hale getirecektir. Eskişehir OSB olarak, her zaman sanayicimizin yanında olmaya, onların ihtiyaçlarını karşılamaya ve bölgeyi daha da geliştirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Küpeli, ayrıca bölgedeki firmaların modern ve güvenli yollarda seyahat edebilmesi için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirterek, "Yol yenileme projelerimiz ile sanayi bölgemizin ulaşım altyapısını güçlendiriyoruz. Bu yatırımlar sayesinde, Eskişehir OSB'de faaliyet gösteren tüm firmaların daha güvenli, konforlu ve hızlı ulaşım imkanlarına sahip olmasını sağlıyoruz. OSB Yönetimi olarak, bölgemize yeni önemli yatırımlar kazandırmak amacıyla çabalarımız, yerli ve yabancı yatırımcılarla görüşmelerimiz artan bir tempoda sürüyor" ifadelerini kullandı.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024