Eskişehir Geleceğin Sesi Sempozyumu Açılış Programı Gerçekleştirildi - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

Eskişehir Geleceğin Sesi Sempozyumu Açılış Programı Gerçekleştirildi

Eskişehir Geleceğin Sesi Sempozyumu Açılış Programı Gerçekleştirildi
Yayınlama: 22 Mayıs 2024 Çarşamba - 6.483
A+
A-

Eskişehir Geleceğin Sesi (ESGES) Sempozyumu Açılış Programı Gerçekleştirildi

Eskişehir Valiliği himayelerinde üniversitelerimiz iş birliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 14 proje okulunun katılımıyla ESGES Öğrenci Sempozyumu düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ESGES Öğrenci Sempozyumu ile Türkiye Yüzyılı'na dair genç bilim insanlarının geleceğe etki edecek fen ve sosyal bilimler alanındaki konular ile ilgili düşüncelerini, beklentilerini ve araştırmalarını ortaya koymaları amaçlandı.

Sempozyumun açılış programına Valimiz Hüseyin Aksoy, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Vali Yardımcısı Salih Altun, Tepebaşı Kaymakamı Sadettin Yücel, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Yunus Özdemir, TEI Genel Müdürü Prof.Dr. Mahmut Faruk Akşit, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın, akademisyenler, okul müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi orkestra ekibi tarafından düzenlenen müzik dinletisinin ardından konuşan Valimiz Hüseyin Aksoy; "Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden geçen yüz yıllık süre içerisinde bölgesinde ve dünyada kendini kabul ettiren bir ülke konumuna geldi. Hedefimiz ve amacımız ikinci yüzyılda Türkiye'nin çok daha iyi bir noktaya gelmesi ve başlatılmış olan çalışmaların çok daha iyi bir aşamaya ulaşmasının sağlanmasıdır. Bu kapsamda bunu yapacak olan siz gençlerimizsiniz. Devraldığınız Türkiye Cumhuriyeti'ni sizden sonraki nesle daha güçlü, daha büyük, daha gelişmiş bir ülke olarak devretmek durumunda olacaksınız. Bu nedenle bu sempozyumun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın; geleneksel hale dönüşmesini ve her yıl ayrı bir konu başlığı ile öne çıkarmayı düşündüğümüz sempozyumumuzun bu yıl ki konusunun “Havacılık ve Uzay” olduğunu bildirdi. Sempozyum kapsamında ilimizde yer alan üç farklı üniversitede görevli ve sempozyum teması ile ilgili çalışmaları bulunan öğretim üyelerinin katılım sağladığı bir bilim kurulu oluşturulduğunu belirterek 147 bildirinin değerlendirildiğini belirtti.

Açılış programının sonunda ise TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, öğrencilere Havacılık ve Uzay Teknolojileri üzerine bilgi ve birikimlerini aktardı. Millî savunma teknolojilerinin önemiyle başlayan sunumda Genel Müdür Akşit, şirketin projelerini katılımcılarla paylaştı.

Eskişehir Geleceğin Sesi (ESGES) Sempozyumda 36 sözlü bildiri ile 42 poster sunumu gerçekleştirildi.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024