Geleceğin Kuaförleri Hünerlerini Sergiledi - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

Geleceğin Kuaförleri Hünerlerini Sergiledi

Geleceğin Kuaförleri Hünerlerini Sergiledi
Yayınlama: 15 Mayıs 2024 Çarşamba - 3.024
A+
A-

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kuaförler ve Berberler Odası'nın ortaklaşa yürüttüğü Gençlikten Geleceğe projesinin finali Porsuk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muammer Demirkan, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faideci, Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Yunus Emre Esnaf Kefalet Başkanı Uğur Can, Türkiye Terziler, Konfeksiyoncular ve Hazır Giyim Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Safa Şen, Türkiye Berberler, Kuaförler Ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş katılım sağladı.

110 öğrencinin katıldığı finalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, "Bugün burada gençliğimizle geleceğimizi buluşturduğumuz projemize hoş geldiniz. Göreve geldiğimiz günden itibaren mesleğimiz ve şehrimiz adına neler yapabiliriz, bunların üzerinde durduk. Bugün mesleğimizin geleceği olan gençlerimize dokunmak istedik. Öğrencilerimizle bir araya gelerek saç kesim eğitimleri, topuz eğitimleri ve makyaj eğitimleri verdik. Mesleğimizin ne kadar değerli olduğunu ileride görmeleri için projeler yaptık. Bugün de projemizin finalinde hem yarışacaklar hem de şov yapacaklar" dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muammer Demirkan, "Böyle bir faaliyetten dolayı odamızı tebrik ediyorum. Geçen hafta da biz mesleki ve teknik eğitimin tanıtımı amacıyla bütün meslek lisesi okullarımızda bir fuar gerçekleştirdik. Bugün de fuar gibi olan yarışmanın yapılacak olması hem öğrencilerimiz hem şehrimiz adına güzel bir faaliyettir. Bundan dolayı ilgili tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Bu konuda sizlerin yanınızda olduğumuzu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü katkıyı sunacağımızı ifade etmek istiyorum" dedi.

ÇOK KIYMETLİ BİR PROJE

 Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faideci, "Böyle bir organizasyonda olmaktan dolayı mutluyum. Mesleki eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması ve gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarılması için bu ve benzeri faaliyetlerin daha çok olması ve amacına uygun olarak yapılması çok kıymetli" diyerek bu programı tertip ettiği için emeği geçenlere teşekkür etti.

 DEVLET TEŞVİKİ DEVAM ETMELİ

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, "Gürdal Başkanın başlatmış olduğu bu güzel projeyi yaptığından dolayı canı gönülden tebrik ediyorum. Çıraklarımız geleceğimize umutla, bize hayat veren ve bir sonraki nesle güzel hizmetler verme noktasındaki göz nurumuz, her daim bize nefes aldıran çalışanlarımızdır. Çıraklık, ahilik kültürüyle devam etmediği sürece ve çıraklık okullarıyla birlikte bu çıraklığın devam etmediği sürece her sektörde ara eleman sıkıntısı devam edecektir" dedi. Çıraklık sıkıntısıyla ilgili verdikleri yasal mücadelenin devam ettiği söyleyen Karakaş, "Avrupa'da yönlendirme ilkokul 5'ten sonra başlıyor. Ortaokula geldiğinde öğrenci ne iş yapacaksa onu görüyor. Tüm toplantılarda 122 oda olarak sorunlarımızı çözüm noktasında devlet yetkililerine söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. 417 meslek grubunun devam etmesini istiyorsak biz devletin teşvikini her zaman yanımızda görmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

 KENTE ÖRNEK ÇALIŞMALAR

Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ise, "Meslek liselerimizdeki esnaf adayı olan öğrencilerimizin mesleğinde daha gelişimlerini tanıyabilmesi için yapılan bu organizasyon özellikle aday öğrencilerimize çok güzel şeyler katacak. Bu etkinlik sosyal bir proje. Kuaförlük mesleği en önemli meslek dallarından bir tanesi. İnsanların en önemli ihtiyaçlarını karşılayan, toplumda yaşayabilmesi ve görünme gereksinimlerini karşılayan bir meslek dalı. Şehrimizin de bu güzellikte örnek çalışmalar yapması bizleri mutlu ediyor. Eskişehir nitelikli göç alarak gelişmesini devam ettiriyor. Bununla beraber Eskişehir'de daha güzel güzellik salonları ve kuaför salonlarının açılması, bu mesleğin ilerlediğinin göstergesidir" dedi.

 Konuşmaların ardından geleceğin kuaför adayları sahneye çıkarak hünerlerini sergiledi. Birbirinden renkli saç ve makyaj tasarımlarının yer aldığı yarışma salondakilerden büyük alkış aldı.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024