Geleneksel Bahar Şenliklerinde gruplar belli oldu - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

Geleneksel Bahar Şenliklerinde gruplar belli oldu

Geleneksel Bahar Şenliklerinde gruplar belli oldu
Yayınlama: 26 Mart 2024 Salı - 1.864
A+
A-

Anadolu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “38. Geleneksel Bahar Şenlikleri” kapsamında düzenlenecek olan spor müsabakalarının kuraları çekildi. Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Salon Anadolu’da düzenlenen kura çekimine Anadolu Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Galip Özsarı, SKS Spor İşleri Şube Müdürü Öğr. Gör. Hakan Sivriservi, ve Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının spor temsilcileri katılım gösterdi.

SKS Daire Başkanı Özsarı: “Yeni spor salonu için çalışmalar sürüyor”

Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin ve personelini sporla daha çok ilgilenerek sosyalleşmesini amaçladıklarını belirten Anadolu Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Galip Özsarı toplantıda şunları söyledi: “Müsabakalarımız geçtiğimiz aylarda yenilenen Çim Futbol Sahası ve 100. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Hali hazırda da kampüsümüze yeni bir kapalı spor salonunu kazandıracağız. Eski kapalı spor salonu alanında inşaat halinde olan spor salonu da önümüzdeki yıl bu zamanlar içerisinde tamamlanmış olacak. Tamamlandıktan sonra da branşların sayısını arttırarak farklı farklı spor müsabakaları gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda da önümüzdeki günlerde başlayacağımız turnuvaların kurallarına dair karşılıklı şekilde fikir alışverişi yapacağız.  Bahar Şenlikleri sonunda da daha öncesinde ilk kez yaptığımız Spor Ödülleri törenini gerçekleştireceğiz.”

Anadolu Üniversitesi SKS Daire Başkanı Galip Özsarı’nın konuşmasının ardından spor temsilcilerine SKS Spor İşleri Şube Müdürü Öğr. Gör. Hakan Sivriservi tarafından bilgilendirme yapılarak uygulanacak kurallar konuşuldu. Toplantı spor müsabakalarında grupların belirlenmesi için kura çekimi ile sona erdi.

Şampiyonlar mayıs ayında belli olacak

Kura sonuçlarına göre 38. Geleneksel Bahar Şenlikleri Spor Etkinliklerinde Anadolu Üniversitesi öğrencileri ile akademik ve idari personeli Sentetik Çim Saha Personel Turnuvası, Personel Voleybol Turnuvası, Personel Ayak Tenisi Turnuvası, Öğrenci Halı Saha Turnuvası, UİB Halı Saha Turnuvası, Öğrenci Voleybol Turnuvası ve Öğrenci Basketbol Turnuvası başta olmak üzere farklı branşlarda madalya için mücadele edecek. 38. Geleneksel Bahar Şenlikleri Spor Etkinlikleri mayıs ayına kadar devam edecek, etkinliklerin sonunda ise “Anadolu Üniversitesi Spor Ödülleri 2024” töreni düzenlenecek.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024