Yoğun ilgi gören İKAF’24 organizasyonu başarıyla tamamlandı - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

Yoğun ilgi gören İKAF’24 organizasyonu başarıyla tamamlandı

Yoğun ilgi gören İKAF’24 organizasyonu başarıyla tamamlandı
Yayınlama: 2 Mart 2024 Cumartesi - 3.761
A+
A-

İç Anadolu Bölgesinin en büyük fuarı olan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisikoordinasyonunda (CBİKO) Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’24), geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda başarılı bir şekilde tamamlandı.  Bu yıl için yapay zekâ temasının belirlendiği İKAF’24’te 407 etkinliğe 50 bine yakın öğrenci katılım gösterdi. Farklı iş kollarından yüzlerce şirket, firma, kamu kurum ve kuruluşunu ağırlayan; söyleşi, kültür ve sanat etkinlikleri, atölye çalışmaları ve pek çok farklı aktiviteyle dolu dolu bir program hazırlayan Anadolu Üniversitesi, öğrencilere yeniden eşsiz bir kariyer fuarı hazırlamanın gururunu yaşadı.

 

Rektör Erdal: “İKAF’24’te yüzlerce firma 50 bine yakın öğrenciyle buluştu ve fuar kapsamında 407 ayrı etkinlik gerçekleştirildi” 

2 gün boyunca başarıyla düzenlenen organizasyon hakkında görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “12 paydaş üniversitenin katılımı ile gerçekleştirilen İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’24), üniversitemiz akademik ve idari personelinin değerli katkıları ve özverisi ile başarıyla tamamlanmıştır. Ülkemizin aydınlık yarınları olan gençlere yeni ufuklar açacak İç Anadolu Kariyer Fuarı’nda sektöründe lider yüzlerce firma 50 bine yakın öğrenciyle buluşmuş ve fuar kapsamında 407 ayrı etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bu süreçte fedakarlıkla emek veren tüm personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.”

2 gün süren etkinliklerin açılış töreni T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Ayşen Gürcan, İdris Nebi Hatipoğlu, Fatih Dönmez, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, paydaş üniversitelerin rektörlerinin yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi. Tören protokolü etkinliğin açılışında söz alarak konuşmalarını gerçekleştirdi.

BKM Mutfak Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi

Programın açılış konuşmalarının ardından BKM Mutfak Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törende ödül almaya hak kazanan Anadolu Üniversitesi öğrencileri YiğitalpAkgün, Rodi Özçelik, Dudu Tan’a hediye takdimi BKM Mutfak Oyuncusu Yasin Çam tarafından yapıldı.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile Koro Şefi Ebru KemalbayEren yönetiminde Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu’nun sahne aldığı İKAF'24 Açılış Töreni, İç Anadolu Kariyer Fuarı’na başta ana sponsorlar olan T.C. Eskişehir Valiliği, GÜROK GRUP ve TAB GIDA olmak üzere fuar sponsorlarına plaketlerinin takdimedilmesiyle sona erdi.

Necmeddin Bilal Erdoğan, Anadolu Üniversitesi öğrencileri ile buluştu

Fuarın ikinci gününde, “Eğitimde Küresel Ufuklar: Yetenek, Deneyim ve Hedefler” başlıklı söyleşide İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan öğrencilerle bir araya geldi. Moderatörlüğünü Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın üstlendiği söyleşide Bilal Erdoğan, öğrencilere kariyer yolcuğunu ve tavsiyelerini aktardı. 

Öğrencilere iş hayatlarına ilişkin tavsiyelerde de bulunan Bilal Erdoğan, “Kendimden örnek verecek olursam şu anda da eğitim alanında çalışmalar yapıyor ve eğitimin hiç bitmeyeceğine inanıyorum. Akademisyen olmak isteyenlere ise en büyük tavsiyem, memur olmak için bunu yapmayın. Eğer eğitime hevesiniz, araştırıp öğrenme tutkunuz varsa bu mesleğin hakkını verebilirsiniz. Günümüzde yetkinlikleriniz, sosyalliğiniz çok önemli. Özellikle dil unsuru çok önemli bir yetkinlik olarak sizi rakiplerinizin önüne geçirir” diyerek kariyer hayatında gençleri öne geçirecek noktalara vurgu yaptı.

Sektörün önemli isimleri de söyleşilerle öğrencilerle buluştu

ASPİLSAN Enerji Yetenek Geliştirme ve Eğitim Uzmanı Nurçin Kaya’nın yer aldığı“ASPİLSAN Enerji’de Kariyer Fırsatları” söyleşisi, Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Genel Müdür Yardımcısı Dr. Şenol Duman ve Borsa İstanbul Yetenek Yönetim Direktörü Dr. Ersan Geyik’in konuşmacı olarak yer aldığı “Kariyerine Yatırım Yapma Zamanı” söyleşisi, THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Gökyüzünde Kariyer” söyleşisi, ATA Portföy CEO’su Mehmet Gerz ve TAB Gıda Revenue Growth Manager Naim Kaan Yıldırım konuşmacı olarak yer aldığı “Kariyer Sohbeti”, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN), Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ), Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HAVELSAN), Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş. (ROKETSAN) ve TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEİ)’den temsilcilerin yer aldığı “Savunma Sanayii’nde Yetenek Yönetimi” staj ve işe alım paneli, ETİ Türkiye Ceo’su Ercan Öz’ün konuşmacı olduğu “ETİ Türkiye Kariyer Söyleşisi”, P&G Türkiye Kafkasya & Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun katılım gösterdiği “Leadership” söyleşisi, LAV Genel Müdürü Ümit Zor’un konuşmacı olduğu “LAV’da Kariyer: Geleceği Şekillendiren Adımlar” söyleşisi, Aşık Veysel’in torunu Gündüz Şatıroğlu’nun yer aldığı “Aşık Veysel’le Gündüz Gece” söyleşisi öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 

İKAF’24 kapsamında ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırma Merkezi Halk Dansları Topluluğu tarafından “Ahi Evran’ın Sesi: Esnafın Türküsü” gösterisi sahnelendi. 

İKAF’24’ün dolu dolu program kayıtlarına ve haber içeriklerine Anadolu Üniversitesi sosyal medya hesaplarından, YouTube hesabından (http://ana.do/2WR) ve www.egazete.anadolu.edu.tr adresinden erişim sağlayabilirsiniz. Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024