“Leadership” söyleşisi İKAF’24’te genç yeteneklerle buluştu - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

“Leadership” söyleşisi İKAF’24’te genç yeteneklerle buluştu

“Leadership” söyleşisi İKAF’24’te genç yeteneklerle buluştu
Yayınlama: 29 Şubat 2024 Perşembe - 2.496
A+
A-

İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’24) kapsamında düzenlenen “Leadership” söyleşisi Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonunda gerçekleştirildi. P&G Türkiye Kafkasya & Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşiye Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul, öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi.

Turnaoğlu: “Kariyer hayatınızda kendinizi analiz etmekten, geliştirmekten vazgeçmeyin”

İKAF’24 kapsamında öğrencilerle bir araya gelen P&G Türkiye Kafkasya & Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu söyleşide P&G şirketinin kuruluş hikayesi, başarıları, ödülleri, şirket yapısı, işe alım süreçleri, liderlik prensipleri gibi birçok konuya değindi. Turnaoğlu, konuşmasının devamında şunlara değindi: “Biz sadece kendi şirketimiz için lider yetiştirmiyoruz. Şirketimizin bir liderlik okulu olmasından gurur duyuyoruz. Şirketimizin beş ana değeri var: liderlik, sahiplik, kazanma arzusu, güven ve dürüstlük. P&G olarak bu beş değerimizi önemsiyoruz ve bu değerler ışığında ilerliyoruz. Topluma katkı sağlamanın önemini bildiğimiz için bu katkıların öğretilmesinin değerli olduğunu düşünüyoruz. P&G olarak belli prensiplere sahibiz; bunları benimseyerek şirketimizi, çalışanlarımızı, kendimizi geliştirmeye, değiştirmeye devam ediyoruz. Bunlara ek olarak kendime edindiğim motivasyonlar beni hayatımda, şirketimizde bu noktalara getirdi. Cesaret etmek, dinlemek, anlamak, aktarmak, etkinlik alanınızı bulup tüm gücünüzle savaşmak, farklı fikirlere açık olmak, kararlı ve azimli olmak, kazanma arzusunu diri tutmak kariyer hayatımda hedefime ulaşmak için kendime ışık edindiğim prensipleri oluşturuyor. Siz genç arkadaşlarıma da kariyer gelişmenizde bu kavramları düşünmenizi, uygulamanızı tavsiye ederim. Kariyer hayatınızda her daim kendinizi analiz etmekten, geliştirmekten vazgeçmeyin; bir adım ilerisi için kendinize güvenin ve çabalayın.”

Leadership söyleşisi soru cevap kısmıyla sona erdi. Etkinliğin sonunda Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul tarafından Tankutoğlu’na hediye ve sertifika takdim edildi.Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024