Açıköğretim’den Uluslararası Staj Olanağı - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

Açıköğretim’den Uluslararası Staj Olanağı

Açıköğretim’den Uluslararası Staj Olanağı
Yayınlama: 24 Ocak 2023 Salı - 2.638
A+
A-

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Staj ve Uygulama Dersleri Koordinatörlüğü, Almanya, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yaşayan öğrencilere, yaşadıkları ülkede staj yapma imkânı sağlayan kurumsal iş birliği anlaşmalarına imza attı. Açıköğretim Sistemi öğrencileri zorunlu stajı olan; Acil Durum ve Afet Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Laborant ve Veteriner Sağlık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Önlisans Programları ve isteğe bağlı Turizm İşletmeciliği Lisans Programlarındaki stajlarını artık yaşadıkları ülkede gerçekleştirebilecekler.

Öğrenciler bu kapsamda anlaşma yapılan Almanya’da L. Köln Hotel und Restaurant ile KKTC’de Başbakanlık Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, Yakın Doğu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi,  Kıbrıs Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Concorde Tower, Salamis Bay Conti Resort Hotel ve Merit Lefkoşa Hotel, Azerbaycan’da Coca-Cola Bottlers Ltd , Days Hotel, Divan Express Baku Hotel, Güven Tour Turizm , Hyatt Regency Baku, İstanbul Çarşı Import Export Ltd, QAYO MMC, RR Group of Companies MMC, Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş’de zorunlu stajlarını gerçekleştirebilecek.

Açıköğretim Sistemi öğrencilerinin staj ve uygulama süreçlerinin etkili yönetilmesi için faaliyetlerini sürdüren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Staj ve Uygulama Dersleri Koordinatörlüğü, diğer ülkelerde kayıtlı öğrencilerin zorunlu stajları için de kurumsal iş birliği anlaşmaları imzalamak noktasında birçok kurum ve kuruluşla görüşmelerini sürdürüyor.

Prof. Dr. Uslu: “Üniversitemizin uluslararasılaşma politikasında yeni bir açılım”

Uluslararası staj imkanı ile ilgili değerlendirmede bulunan İktisat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Staj ve Uygulama Dersleri Koordinatörü Prof. Dr. Nilgün Çağlarırmak Uslu: “Öğrencilerinin yaşadıkları yerlerde zorunlu stajlarını tamamlamamak üzere eğitimlerini devam ettirecek olmaları, global eğitim anlayışını benimseyen Üniversitemizin, staj ve uygulama süreçlerinde izlediği başarılı stratejisinin ve uluslararasılaşma politikasında önemli bir açılım olarak değerlendirilebilir. Bu alanda daha geniş bir ülke profili ve daha çok sayıda ikili iş birlikleri sağlamak konusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

'

Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024